Front internal view

Siit saate alla laadida Flash Playeri (lingitud)

Front Design – Rootsi avangardistid

Nende disain ei ole tüüpiliselt skandinaaviapärane – see on eksperimentaalne. Kuid fakt, et Frondi tüdrukud on sammuvõrra teistest eespool üdini maskuliinses tööstusdisainimaailmas, väljendab juba iseenesest nende Skandinaavia päritolu. Emansipeerunud ja leidlikud Anna Lindgren ja Sofia Lagerquist on disainimaailma juba oma jäljed jätnud. Front Design on disainistuudio, mis on nõutud kogu maailmas ja mis on Rootsi disaini üks edukamaid eksportööre. Nende klientide hulka kuuluvad sellised rahvusvaheliselt tuntud kaubamärgid nagu Moroso, Porro, Moooi, Established & Sons, Kvadrat, Stelton ja IKEA.

Front mängib visuaalsete efektidega ja nende disain tahabki provotseerida, samal ajal luues erinevaid poeetilisi maailmu. Trio kasutab disainiloomes eksperimentaalseid tööprotsesse rottide, koerte ja robotitega. Neile meeldib oma töödega üllatavaid ja vahest ehmatavaidki lugusid rääkida. Inspiratsiooni saavad nad moest, fimikunstist ja teadusest - kus sisekujunduse ja kunsti vahelised piirid on ähmaseks muutunud. Iga nende disainitud ese on tõeliselt maagiline, sest neil on hea irooniatunnetus ja nad armastavad teistsugust asjadele lähenemist.

Tehniliste konstruktsioonide esteetika

Frondi ja AXORi vaheline koostöö algas 2013. aastal unistusega – AXOR WaterDreamiga. „Me tahtsime elegantselt tehnoloogia peidetud esteetikat esile tuua ning luua torudest, võlvidest ja lehtritest võluva disainiobjekti“, selgitasid disainerid. Installatsiooniprojektist arendati edasi AXOR ShowerProducts, mis võitis AXORile ja Frondile Saksa Disainiauhinna 2015. See auhind antakse ainult toodetele, mis esindavad rahvusvahelisi unikaalseid disainitrende. Front Design on võitnud ka selliseid auhindu nagu “Designer of the Future” (Art Miami Basel, 2006) ja “Designer of the year” (Rootsi Elle Deco ja Saksa Architektur & Wohnen, 2010).

 

Front disainerite grupifoto.

AXOR Waterdream 2013 disainerid: Sofia Lagerkvist, Charlotte v.d. Lancken, Anna Lindgren.

Kauni ja ebatavalise disaini pioneerid

Pildid

3. pildi ©: L. Schmid/J. Nimke, fotoredaktion@helios-media.com

  • AXOR WaterDream by Front
  • Wallpaper* Design Award logo
  • Interior Innovation Award 2014 tseremoonia
  • Animal Thing Collection by Front
  • Hideout Lounge Chair, Thonet GTV
  • Blow Away Vase, Moooi

Sõbrad ülikoolipäevilt

Anna Lindgren ja Sofia Lagerquist tutvusid koos tööstusdisaini õppides ning 2004. aastal otsustasid nad Stockholmis luua disainibüroo Front (sel ajal koos Charlotte von der Lanckeniga). Alates sellest ajast on nad meeskonnana töötanud - kõik liikmed on kogu loomeprotsessiga seotud, alates algsest ideest kuni toote lansseerimiseni välja. Lisaks tööstustoodangule teeb Front Design ka kollektsionääridele ja galeriidele üksikuid esemeid. Disainistuudio töid võib näha juhtivates muuseumides nagu näiteks New Yorgi moodsa kunsti muuseumis.

Hansgrohe kasutab erinevaid küpsisefaile. Te saate nõustuda kõigi küpsiste kasutamisega või määrata oma isiklikud seaded või uurida üldises andmekaitses sätestatut.

 

Nõustun kõigi küpsistega